جناب آقای دکترآقامیری در شورای واحد تهران شرق مطرح کردند: فرصت تحقیق و پژوهش به اساتید داده شود

۲۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۵ کد : ۸۹۵ اطلاعیه ها اخبار خبر تصویری خبرتصویری مهم
تعداد بازدید:۱۱۹۱

دادن فرصت تحقیق و پژوهش به اساتید دانشگاه یکی از موضوعاتی است که مسئولان  واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید به آن توجه داشته باشند

به گزارش روابط عمومی واحدتهران مرکزی، دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحدتهران مرکزی در شورای واحد تهران شرق با بیان اینکه استادان دانشگاه علاوه بر نقش والای معلمی باید فرصت مطالعه، تحقیق و پژوهش نیز داشته باشند، افزود: با کاهش ساعات تدریس و ایجاد  مراکز تحقیقاتی می توانیم به این مهم بپردازیم.

وی در ادامه افزود: ایجاد و گسترش فضاهای پژوهشی و پژوهشکده های درآمدزا از دیگر برنامه های مهم دانشگاه آزاد اسلامی است که این امر موجب می شود از وابستگی به شهریه دانشجویی کاسته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاسی به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه، «دانشگاه خودش را از مسائل کشور جدا نداند و مسائل کشور، چالشهای کشور برای دانشگاه، مسائل واقعی و حقیقی و اصلی باشد.» تصریح کرد: دانشگاه آزاداسلامی به عنوان یک دانشگاه حل مساله با وجود پتانسیل های علمی در واحدهای مختلف میتواند در همه زمینه ها از جمله رشته گرایش های: هنر، روانشناسی، اقتصاد، صنعت و ... درحل مسائل کشور کارهای بزرگی انجام دهد.

آقامیری در پایان سخنان خود همچنین با تاکید بر ایجاد فضایی مملو از آسایش فیزیکی و آسایش انسانی در دانشگاه، ظهار داشت: به منظور افزایش سطح رضایتمندی دانشجویان، استادان و کارکنان باید تدابیری اتخاذ شود تا از ترددهای زمانبر و وقت گیر در سطح واحدهای استان تهران کاسته شود.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه حاضرین درباره مسائل مختلف دانشگاه از جمله: فرصتهای مطالعاتی، طرح های تحقیقاتی، افزایش حقوق، مسائل فرهنگی، انعقاد تفاهم نامه با بخش های صنعتی و... نقطه نظرات خود را ارائه دادند


( ۱ )